SKÅL PÅ PIEDESTAL, stengods, Jackie Lynd, Rörstrand, 1900-talets andra hälft.

Skål med dekor av fåglar på kvis, piedestal med dekor av blommor. Skålens diameter 43, höjd 22 cm, piedestalens höjd 69 cm.

Smärre slitage.

Utropspris
3 000 SEK