Bland annat innehållande 1 riksdaler 1790, 1 riksdaler specie 1857, 1 riksdaler 1817, 2 mark 1666, 1 mark 1713 med mera. Diameter 16-40 mm.
Ställvis omfattande slitage. Repor.