FRIEDL HOLZER-KJELLBERG, VAS och SERVISDELAR, 28 st, i risporslin, signerade i godset F. H-Kj. Arabia Made in Finland.
10 kaffekoppar med fat, höjd 9,5 cm,
10 st assietter diameter 15,5 cm,
serveringsfat diameter 26 cm,
skål höjd 8,5 cm,
6 små skålar, diverse mönster, diameter 7,5 cm.
Vas höjd 13,5 cm.
Obetydligt ytslitage.