STEPHAN WESTERSTRÅHLE, sockertång, silver, Stockholm 1809.

Stiliserad graverad dekor, initialer. Längd 13,5 cm, vikt 38 g.

Sedvanligt slitage.

Proveniens

Falk Simons silversamling: FS 419

Munthe, Gustaf, Falk Simons Silversamlning, P.A Nordstedt & Söner, Stockholm, 1938, s 172.

Utropspris
2 000 SEK