Målning av An Qi (1966-), "Bambu", signerad och daterad 2010.

Tusch och akvarell på papper, med tre röda sigill. 67 x 45 cm. Mått med ram 84 x 61 cm.

Ej examinerad ur ram

Proveniens

From a Swedish collection, Stockholm, of contemporary Chinese paintings in traditional style (guohua).

Utropspris
3 000 SEK