Prins Eugen

(Sverige, 1865-1947)
Prins Eugen
(Sverige, 1865-1947)

YTTERKRUKOR, 6+1+1 st, porslin. "Waldemarsudde", Prins Eugen, Gustavsberg.

Vitglaserade. Stämpelmärkta Gustavsberg. Höjd ca. 13-19,5 cm.

Slitage. Obetydliga repor. Största krukan med lagning.

Utropspris
3 000 SEK