BÄGARE, 6+1, silver, bland annat Poul Romare, Helsingborg, 1807.
Delvis förgyllda.
6 st snarlika, varav en av Poul Romare, Helsingborg, 1807.
Fem stycken av AÖG och CGR, Stockholm, 1930-40-tal. Höjd ca 12-12,5 cm.
1 st bägare, GAB, Stockholm, 1958, höjd ca 11,5 cm.
Total vikt ca 589 g.
Slitage. Bucklor.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.