PAUL KEDELV, vas och skål, "Coquille" Flygsfors. Daterade -58 samt -60.
Längd skål ca 34, höjd 21,5 cm. Vas höjd 31 cm. Graverad märkning och datering.
Obetydligt ytslitage.