ULLA & GUSTAV KRAITZ, skulptur, stengods. Signerad.
Rödglaserat stengods i form av häst. Skulpturens längd 20 cm. Höjd inkl. sockel 28 cm.
Obetydligt ytslitage. Bristfällig montering mellan sockel och häst, limrester.