HANS AGNE JAKOBSSON, ljuslyktor, 2 st, mässing och glas, Markaryd, 1960-tal.
Stomme av mässing, olika höjd. Kupor av rökfärgar respektive grönt glas. Etikettmärkta. Höjd 26-30 cm.
Smärre slitage. Smärre fläckar. Nagg.