MARKUS EEROLA, VAS, glas, signerad Markus Eerola Iittala 1997 och numrerad 35/500.
Klart och blått glas. Längd 22 cm, bredd 10 cm, höjd 21 cm. Etikettmärkt "Iittala Finland".
Smärre slitage.