SKÖLDEBREV, "Adelsdiplom" Frans Josef I, Österrike-Ungern 1862.
Sköldebrev för Johann Zachar Edler von Radimil 1862, undertecknat av Eduard Taaffe, pergament, vapenbilden signerad Carl Boess, sammetsband (ca 38x29 cm) sigill i dosa. Förvaringsask av plåt, ca 53x30 cm. Medföljer diverse brev.
Smärre slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.