Skål på fot med genombruten dekor, John Victorin, Varberg, 1920. Sockerruska med dekor av vridna knäckar, bär svenska importstämplar och fullmaktstämplad CG Hallberg, Stockholm, 1923. Tesil, Nordisk silverkonst, Ramlösa, 1944. Vas, MGAB, Uppsala, 1958.
Bruksllitage. Inristad ägarmärkning undertill. Skål på for med krackelerad senare ytbehandling.