MATTA, rölakan, KB KLH, 1950/60-tal. Ca 219 x 171 cm.

(Kerstin Butler, Kalmar Läns Hemslöjd).

Något slitage. Fläckar/färgfällningar. Fransar saknas. Franskanterna sannolikt omgjorda.

Utropspris
6 000 SEK