ANDERS PEHRSON, taklampa "Bumlingen", Ateljé Lyktan, Åhus.
Rund form. Lackerad metall. Diameter 60, höjd 33 cm.
Ej funktionstestad. Slitage. Mindre bucklor. Smärre repor. Raster saknas.