Jakaranda. Ovalt bord med två iläggsskivor. Längd 142 (+45+45), bredd 121, höjd 72,5 cm. Stolarna med genombruten rygg, stoppad och klädd sits i läder. Sitthöjd ca 43 cm.
Slitage. Fåtal märken och repor. Bordsskivan något blekt.