TVÅ FLASKOR, glas, Holmegaard, Danmark, 1900-talets mitt/andra hälft.

Blå flaska, design Otto Bauer, höjd 26 cm.
Röd flaska, design Christer Holmgren, höjd 30,5 cm.

Smärre slitage.

Utropspris
150 EUR