Fanerad med mahogny. 11 lådor. Beslag av mässing. Skinnklädd skiva. Längd 140, bredd 72, höjd 76 cm. Nyckel finns.
Slitage. Fanerskador. Ställvis blekt. Repor. Fläckar.