KASSAAPPARAT, National, USA, tidigt 1900-tal.

Träbotten. Metall med stiliserad blomsterdekor. Bredd 64, djup 42, höjd 57 cm. Nyckel finns.

Fungerade vid inlämningstillfället. Slitage. Sprickor. Ena sidan sitter löst. Ej fullständigt genomgången.

Utropspris
4 000 SEK