VIKTSATS, PINCETTER, 2 st samt GLASÖGONFODRAL, mässing, 1700-/1800-tal.

Viktsats, krönt 1757, höjd 4 cm. Pincett av järn, längd 9 cm. Pincett av mässing, längd 11 cm. Glasögonfodral samt utfällbara glasögon, fodralets längd 15 cm.

Bruksslitage. Anlupna delar.

Utropspris
1 500 SEK