Nordstjärneorden, Vasaorden och svärdsorden av guld. Ordre national de la Légion d'honneur samt en okänd i gult och grönt band av förgyllt silver. En guldmedalj från Svensk-Franska stiftelsen. Samtliga sammanfogade. Höjd exklusive band ca 2,5 cm. I etui. Guldets vikt ca 6 gram.
Bruks- och åldersbetingat slitage. Vasaorden med mindre skador vid emaljen.