Collier med odlade pärlor, Ø ca 9,95-11,65 mm. Längd 54 cm. Collier med odlade pärlor, treradigt, Ø ca 4,05-4,45 mm. Längd ca 45,5 cm.
Halsband, enradigt, med några yta skador på odlade pärlorna. Halsband, treradigt med ojämna former till odlade pärlorna. Bruksslitage.