GUNNEL NYMAN, vas, glas, daterad 55 och signerad G. Nyman Nuutajärvi Notsjö
Klarglas med violett underfång och dekor av musch. Höjd 12 cm.
Smärre slitage. Repor (mestadels undertill). Enstaka märken.