Design
896340

Gunnel Nyman

(Finland, 1909-1948)
Gunnel Nyman
(Finland, 1909-1948)

GUNNEL NYMAN, vas, glas, daterad 55 och signerad G. Nyman Nuutajärvi Notsjö

Klarglas med violett underfång och dekor av musch. Höjd 12 cm.

Smärre slitage. Repor (mestadels undertill). Enstaka märken.

Utropspris
3 000 SEK