MATKORG, Kina, 1900-talets fösrat hälft.

Rund form med flätat lock och underdel, mittsegment av trä, dekorerat med figyúralt motiv och blommor. Diameter 35, height 28 cm.

Slitage. Lås saknas.

Utropspris
3 000 SEK