VASER, ett par, porslin. Kina, Qingdynastin, 1800-tal.

Med dekor av flodlandskap och fiskare samt djurhänklar. Inskription på baksidan. Höjd 25,5 cm.

Skador. Flertalsnagg. Skadade hänklar. Produktions defekter. Glasyrdefekt.

Utropspris
2 000 SEK