VÄGGLAMPETTER, ett par, art déco, Mjölby Intarsia, sent 1930-tal/tidigt 1940-tal.

Intarsiadekor av man och kvinna. För två ljus vardera. Höjd 28 cm.

Slitage. Smärre fläckar.

Utropspris
2 000 SEK