Tallrikar med konturerat bräm med girlanddekor. Saluförda av Geo. Rouard, Paris. Haus malerei signerat LS undertill. Mytologiska motiv med Apollon, Ganymedes, Diana, Orfeus, Venus och Perseus. Diameter 27 cm.
Smärre slitage. Krackelyr. Obetydliga nagg. En med nagg.