YKI NUMMI, taklampa "Outokumpu" 61-399, Stockmann Orno, 1900-talets mitt.
Akryl och koppar. Bär tillverkarens stämpel. Diameter 50 cm. Total höjd ca 110 cm.
Slitage. Buckla. El delen upptill felaktigt installerad. Ej funktionstestad.