PAAVO TYNELL

TAKKRONA. Tillverkad av Taito Oy. 1940/50-tal.

Sexarmad. Polerad mässing och svängda armar, vita ljusskaft för glödlampor. Höjd 160 cm, diameter 86 cm.

Konditionsrapport

Smärre slitage. Ej funktionstestad.

Placering
Stora Robertsgatan 4, 00120 Helsingfors - R200

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

SE-

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i My Bukowskis.

    10447516 bukobject
    • 10447516 thumb
    • 10447518 thumb
    • 10447517 thumb
    • 10447514 thumb
    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 6 000 EUR

    Slutpris

    6 405
    EUR
    61 770 SEK
    6 879 USD

    Budhistorik (13 bud)
    526 apr 17:346405EUR
    4A26 apr 17:346205EUR
    526 apr 17:346200EUR
    Acceptpris på 4 800 EUR uppnåddes