Sju delar. Samtida skinnband, släta guldornerade ryggar. Namnteckning daterad 1903. Mått ca 13x20 cm.
Nötta, skavda och något maskstungna. Ställvis brunfläckade, del 2 med fuktrand. Slitage. Ej genomgången.