ANNE de MIREMONT: Traité de l’education des femmes., et cours complet d’instruction. 1-7. Paris 1779-1789.

Sju delar. Samtida skinnband, släta guldornerade ryggar. Namnteckning daterad 1903.
Mått ca 13x20 cm.

Nötta, skavda och något maskstungna. Ställvis brunfläckade, del 2 med fuktrand.
Slitage. Ej genomgången.

Utropspris
4 000 SEK