JEAN-JACQUES BARTHELEMY: Voyage du Jeune Anacharsis en Grèce. […] Troisième édition. 1-7. Paris 1790

Utan planschdelen. Sju volymer, samtida halvskinnband, släta guldornerade ryggar. Mått 13x19 cm.

Lätt nötta, inlagorna ställvis lagerfläckade. Ej genomgången. Slitage.

Proveniens

Gammal notering på titelsidorna, ”Sjöö”, troligen Sjöö slott.

Utropspris
2 000 SEK