BJÖRN WIINBLAD, servis "Lotus" ca 42 dlr Rosenthal porslin, 1900-talets andra hälft
Bestående av;
12 tallrikar (diameter 25 cm, 1 nagg, 1 spricka),
12 djupa (diameter 18 cm),
12 assietter (diameter 21 cm),
1 djup skål,
1 par salt och pepparströare,
1 bonbonjär med lock (1 nagg),
2 uppläggningsfat (28-33 cm).
Flertalet nagg. Spricka. Smärre slitage.