KANDELABER samt LJUSSTAKAR, ett par, silver, bl a Tore Eldh, Ceson, Göteborg, 1900-tal.

Ljusstakar av Tore Eldh med fyllda fötter, höjd 18 cm. Kandelaber för tre ljus, höjd 11 cm.

Slitage. Kandelabern med senare gravyr och bucklor.

Utropspris
2 000 SEK