BERTIL VALLIEN, skulptur på stenpiedestal, Kosta Boda, unik.
Signerad B. Vallien KOSTA BODA UNIQUE 88VAUN 019130 (otydligt), ca 19 x 12, höjd ca 20 cm, monterad på pelare av sten och järn, total höjd ca 183 cm.
Pelaren med obetydligt slitage.