MATGRUPP, 5 delar, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft.
Lackerad. Fyra stolar och bord. Stolar med genombruten rygg, lös stoppad sits. Kopplad benställning. Sitthöjd ca 45 cm. Bord med två iläggsskivor à 48 cm vardera. Diameter 110. Höjd 74 cm.
Slitage. Smärre fläckar.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.