CREMEKOPP MED FAT samt BORDSKLOCKA, porslin, Meissen, 1800-talets andra hälft.

Fat med figurscen och vapensköld, diameter 13,5 cm. Kopp och lock med porträtt samt monogram, höjd totalt 8,5 cm. Klocka med figurscener, höjd 10 cm.

Slitage. Andrasortering.

Utropspris
2 000 SEK