TESKEDAR, silver, 14 st, 1700-1800-tal, bl.a. Gävle, Vimmerby, Vänersborg. Tot vikt: 126 gram.

Längd 13 - 14 cm.

Smärre slitage.

Utropspris
2 000 SEK