BESTICK, 17 delar, silver, "Svensk", mestadels GAB, Stockholm 1900-talets andra hälft.

Bestående av
matsked, längd 22 cm
11 st mindre matskedar, längd 20,5 cm
serveringssked, längd 21,4 cm
4 smörknivar, längd 16,8 cm
Total vikt ca 917 g. Knivblad av rostfritt stål inräknat.

Smärre bruksslitage.

Utropspris
2 000 SEK