GOLVLAMPA, 1900-talets andra hälft.

Fot i mässing i form av kanellerad pelare. Rund fot. Total höjd 104 cm. Skärm i guldfärgat plastmaterial, diam 55 cm.

Skärmen med mindre bucklor och repor. Slitage, funktion ej kontrollerad.

Utropspris
1 500 SEK