Två vaser och en skål av Gunnar Nylund, Rörstrand. Två vaser och en lockask av Carl-Harry Stålhane, Rörstrand. Kanna med harpälsglasyr från Gustavsberg, ljus vas signerad CHR, vas med grön glasyr signerad HR. Höjd 2- 14 cm.
Slitage. Tre delar med nagg. Lockask med lagning.