12 bordsskedar, 12 bordsgafflar, 12 bordsknivar med kort stålblad, 12 kaffeskedar, 5 mindre gafflar (14 cm, längd ca möjligen smörgåsgafflar).
Vikt inklusive knivar med stålblad ca 1957 gram.
Bruksslitage. Repor. Anlöpningar.