Rött fält med blommande träd och fåglar. Mörkblå huvudbård med växtmönster.
Slitage, ställvis omfattande. Lagningar. Malskador. Smutsig. Trampveck. Skadade fransar.
Enligt uppgift Christinetorps gård, märkt på undersida.