SIGNE SOHLMAN, 3 st dukar samt 4 st servetter, linnedamast, "Drakmönstret", Almedahls, 1900-talets första hälft.
110x110 cm, 180x130 cm, 250x145 cm, servetter 50x50 cm.
Slitage.