MANSKAPSVÄRJA svensk m/1685 s

K komissvärja för infanteri.

Svärtat järnfäste med tumbygel, tvåeggad klinga, kavellindning av mässingstråd, klinga stämplad med tre stämplar på vardera sida samt P, längd totalt ca 91 cm.

Konditionsrapport

Anlupen. Skador. Slitage. Färgbortfall.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - L43

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

SE-

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i My Bukowskis.

    10495978 bukobject
    • 10495978 thumb
    • 10495984 thumb
    • 10495985 thumb
    • 10495986 thumb
    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 2 000 SEK

    Slutpris

    7 600
    788 EUR
    846 USD

    Budhistorik (40 bud)
    621 apr 18:107600SEK
    121 apr 17:597400SEK
    6A21 apr 17:597200SEK