KLOCKA, daterad 1731, brons

KLOCKA, daterad 1731, brons

Märkt "Soli Deo Gloria Ao 1731". Montering och kläpp av trä och järn. Total höjd (inklusive ställ) ca 45 cm.

Slitage, rost.

Utropspris
7 000 SEK