MATTA, Kashgai/Khamseh, semiantik, 220 x 169 cm.

Blå- och vitrandigt fält med tre kopplade medaljonger. Polykrom huvudbård med en grön samt en blå sekundärbård.

Ställvis slitage. Flertal hål. Malskador.

Utropspris
4 000 SEK