JOSEF EKBERG

Vas, flintgods, Gustafsberg, signerad JEkberg och daterad 1907.

Grön glasyr. Dekor av solrosor. Höjd 29 cm.

Konditionsrapport

Krackelyr. Smärre slitage.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - L22

Kontakta ansvarig katalogiserare

Anna Wessman

Anna Wessman

+46-708 108614
anna.wessman@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

SE-

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i My Bukowskis.

    10497856 bukobject
    • 10497856 thumb
    • 10497857 thumb
    • 10497859 thumb
    • 10497858 thumb
    • 10497860 thumb
    • 10497861 thumb
    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 2 000 SEK

    Slutpris

    3 503
    363 EUR
    390 USD

    Budhistorik (22 bud)
    821 apr 20:003503SEK
    7A21 apr 20:003331SEK
    7A21 apr 19:593205SEK