TÅGBANA, 21 delar, Bing Werken, Tyskland, 1900-talets första hälft.

Ånglokomotiv med tendervagn, två personvagnar, godsvagn samt 16 rälsskenor. Lokets längd inkl. tender 40 cm. Två stoppbockar av tillverkaren Meccano Ltd. och 16 omärkta rälsdelar i mindre skala. I trälåda.

Kompletteringar. Slitage. Anlöpningar. Mindre skador. Låda med fläckar. Ej fullständigt genomgånget. Ej funktionstestat.

Utropspris
4 000 SEK