Design
911166

C G HALLBERG, bestickservis, 148, delar, silver, "Hansa", Stockholm, 1960-tal

Model "Hansa". I schatull.
12 st bordssked
12 st bordsgafflar
16 st bordsknivar
12 st fiskknivar
12 st fiskgaflar
6 st bordsknivar, kortart blad
2 st såsslev
1 st serveringssked
12 dessertknivar
12 st dessertgafflar
12 st kaffesked
12 st mockasked
6 st assiettgaffel
5 st matsked
6 st smörkniv
6 st matgaffel
1 st serveringskniv
1 st ostkniv
1 st serveringsgaffel
1 st lite sked
Vikt ca 6100 g.

Slitage.

Utropspris
16 000 SEK