Design
911213

BESTICKUPPSÄTTNING, 100 delar, rostfritt stål, "Facette", Folke Arström, Gense, Eskilstuna, 1940-tal.

12 st knivar, 20 cm
12 st knivar, 19 cm
12 gafflar, 17,5 cm
12 gafflar, 19 cm
12 skedar, 17,8 cm
12 skedar, 19,5 cm
ett par sallagbestick, 27 cm
1 st soppslev, 28 cm
ett par tangerbestick, 28 cm
1 st såsslev, 18 cm
2+2 smärknivar
6 st ostknivar, 16 cm
12 st kaffeskedar, 12 cm

Slitage.

Utropspris
2 000 SEK